Ako si dohodnem termín?

Napíšte nám na mailovú adresu: uzhorod@lacnezuby.sk a  uveďte o aký zákrok a kedy by ste mali záujem, popíšte Váš stav a priložte prípadne doplňujúce dokumenty pokiaľ také máte. Na základe týchto informácii Vás budeme kontaktovať a dohodneme termín Vašej návštevy.

Aké sú ordinačné hodiny?

Pracovné dni  8:30 - 20:00

Sobota 8:30 - 15:00

V prípade potreby je možné dohodnúť aj individuálny termín.

Pozor na zmenu časového pásma.

Užhorod leži v inom časovom pásme ako Slovenská republika. Časový posun je +1 hod. V rámci určovania hodín návštev v komunikácii vychádzame z Užhorodského času.

Dôležité pri prechode hranice.

Na prechod Sk-Ukr hranice je nevyhnutný pas, pokiaľ ho nemáte, colná kontrola vás nepustí. Ak cestujete požičaným autom, musíte mať splnomocnenie od majiteľa, respektíve požičovne. Ak cestujete vlastným autom, musíte byť v technickom preukaze zapísaný ako majiteľ. Na ukr strane patrí k povinnej výbave auta hasiaci prístroj.

Víza, pokiaľ ste občan EU a dĺžka Vašeho pobytu nepresiahne 3 mesiace, nebudete potrebovať.

Doprava autom, vlakom alebo letecky?

Ideálne je cestovať vlastným autom, trasa Bratislava-Žilina-Prešov-Košice-Užhorod je z väčšej časti diaľnica. Na Ukraine sú nízke ceny pohonných hmôt.

 

Do Užhorodu jazdia pravidelné priame autobusové linky z Prahy: Praha-Brno-Olomouc-Žilina-Poprad-Vyšné Nemecké-Užhorod

http://cp.atlas.sk/vlakbusmhd/spojenie/

https://www.flixbus.sk/autobusy/uzhorod

 

Priama linka z Bratislava zatiaľ nie je, alternatívne je možné cestovať z Bratislavy linkami spoločnosti Eurolines cez Budapešť

https://www.rome2rio.com/s/Bratislava/Uzhhorod

Najlepšie autobusové spojenie do Užhorodu je z Košíc, preto odporúčame kombinovať autobusovú dopravu s Košicami ako prestupným miestom.

 

Cesta vlakom je najdlhšia, ideálne je docestovať do Košíc a použiť najbližší vlakový alebo autobusový spoj priamo do Užhorodu.

 

V Užhorode je medzinárodné letisko, priame lety však nie sú. Doletieť sa dá najbližšie do Košíc a odtiaľ zvoliť iný spôsob dopravy.

+421 919 368 767

ÚVOD

Ako a kde zmeniť peniaze?

Na ukraine sa platí Hrivnami. Aktuálny kurz je okolo 29 Hrivien za 1 Euro. Peniaze je ideálne meniť v banke bez poplatku, alebo v zmenárni. Jedna zmenáreň sa nachádza v obchode so zlatníctvom cca 50 m od kliniky (na fasáda zlôatníctva je vyvesený kurzový lístok)

Kde a ako sa ubytovať?

Odporúčame našimi klientami overené hotely:

 

Intourist-Zakarpatye Hotel***

- veľký lacný hotel pre nenáročných, kde je možnosť ubytovania bez rezervácie, 24h recepcia a zmenáreň, cca 1,5 km od kliniky

http://intur-zak.com/web/en/

http://uzhorod.top-hotely.sk/hotel/intourist-zakarpatye-hotel/

 

Hotelový Komplex ATLANT ***

- hotel situovaný v historickom centre Užhorodu, na rovnakej ulici ako klinika, ponúka wellness služby

http://atlant-hotel.com.ua

http://uzhorod.top-hotely.sk/hotel/atlant-hotel/

 

Hotel DUET ****

- pekný hotel s vyššou kvalitou služieb, situovaný na kopci cca 400 m od kliniky

http://hotel-duet.com

http://uzhorod.top-hotely.sk/hotel/duet-hotel/

Co sa dá vidieť v centre a okolí?

Vedeli ste, že v Užhorode je najdlhšia lipová alej v Európe? Mesto ponúka viacero turisticky zaujímavých miest: hradná pevnosť, skanzen rusínskej kultúry a architektúry, Horjanská rotunda, detská železnica, botanická záhrada, niekoľko pravoslávnych a katolíckych chrámov a katedrál. Všade vládne príjemná atmosféra, v centre je veľa reštaurácií, kaviarní a vinární, najmä v lete je mesto veľmi zelené. Kultúrny program je na udalosti pomerne bohatý. Za zmienku stoja aj miestne trhy a rôzne značkové obchody, do ktorých chodia húfne nakupovať slováci z pohraničia.

Taxislužba.

V Užhorode môžete svoje auto pokojne odparkovať pri hoteli a využiť miestne taxislužby (cca 1€/6km). Taxislužbu Vám ochotne zavolajú z recepcie hotela alebo číslo ľahko vyhľadáte na internete.

Na cene je dobre sa predom so šoférom dohodnúť.

lacnezuby

INFO

uzhorod@lacnezuby.sk

KNIHA